Tento čarovný ostrov, o ktorom ste možno ani nepočuli je top destináciou roku 2018

Ishigaki, očarujúci ostrov s bielymi plážami sa nachádza v japonskom súostroví Okinawa. Podľa cestovateľského portálu TripAdvisor sa stal najhorúcejšou destináciou roku 2018. 

Japonský ostrov tak doplnil zoznam TripAdvisor Destinations on the Rise. Portál v rámci šiestich výročných ocenení Travelers´Choice použil algoritmus, ktorým dokázal merať nárast pozitívneho cestovného ruchu v okolí hotelov, reštaurácií a jednotlivých atrakcií vrátane záujmu o ne.

Ishigaki je najväčší z ostrovov Yaeyama v japonskej prefektúre Okinawa a je domovom mnohých piesočných bielych pláží, vzácnych koralov, hôr a mangrovových lesov. Je to obľúbená destinácia pre tých, ktorí radi šnorchlujú. No nielen to – na svoje si prídu aj gurmáni. Ostrov je známy svojimi špecialitami Yaeyama soba rezance, ktoré sú vyrobené z múky namiesto tradičnejšej pohánky, podľa TripAdvisor.

Priemerná cena za noc v hoteli na ostrove je 114 libier· Jedným z najlepších hodnotených hotelov TripAdvisor je Art Hotel Ishigaki, ktorý stojí od 87 libier za noc v júni. Okinawa sa stáva v poslednej dobe novým Bali, či Havajom a medzinárodný cestovný ruch rýchlo rastie. Bloomberg predtým oznámil, že počet návštevníkov Okinawy vzrástol o 10,5% na 8,77 milióna v roku 2016, podľa údajov prefektúry Okinawa. To je v porovnateľné číslo s 8,93 miliónmi návštevníkmi, ktorí v tom roku išli na Havaj.

Ďalšie top destinácie roku 2018:

  1. Ishigaki, Japonsko
  2. Kapaa, Hawaii
  3. Nairobi, Keňa
  4. Halifax, Kanada
  5. Gdańsk, Poško
  6. San Jose, Costa Rica
  7. Riga, Lotyšsko
  8. Rovinj, Chorvátsko
  9. Nerja, Španielsko
  10. Casablanca, Maroko