Talianska BOLOŇA na Valentína za 77 € pre dvoch

Talianska BOLOŇA na Valentína za 77 € pre dvoch

Výhodou letu do Talianska je jeho trvanie. Ja, ktorá sa dopujem kadečím, len aby let prežila, to vždy ocení. Ak ste na tom podobne, využite ponuku Ryanairu s odletom z Bratislavy do talianskeho mesta Boloňa. Let trvá niečo vyše hodinky a určite to stojí za to.

„Cucina bolognese“ vás dostane svojou gastronómiou, pričom tu nehľadajte len bolonskú omáčku. Mesto s takmer 380 000 obyvateľmi ľudia volajú aj troma základnými prívlastkami – rossa, grassa a dotta, teda červené, tučné a vzdelané. Prívlastok červené získalo vďaka červenej farbe jeho budov, tučné práve vďaka kulinárskemu umeniu a vzdelané vďaka sídlu Bolonskej univerzity založenej v roku 1088 (právom jej patrí titul najstaršia v Európe).

Nedať si pizzu v Taliansku je rovnaké barbarstvo ako vykašlať sa na hamburger v Amerike. Otázka je, či to za to stojí … Mne osobne tam pizza vôbec nechutila.

Ak si myslíte, že je niečo výnimočné ochutnať bolonské špagety, vyvediem vás z omylu. Ak budete v Boloni, ochutnajte radšj ich tagliatelle al ragù. Ragù alla bolognese je niečo ako bryndzové halušky pre nás, jednoducho klasika. Základom je mleté mäso, cibuľa a ďalšia zelenina (mrkva, zeler, cesnak), slanina a 2 poháre dobrého červeného vína (jeden pre ragù, druhý pre vás).

Ak by ste sa rozhodli navštíviť Boloňu v zimných mesiacoch, Ryanair má v ponuke priame lety z Bratislavy. napríklad romantika na Valentína vás vyjde 77 € (spiatočná letenka PRE DVOCH). Termín je 12. – 16. februára 2018 (pondelok – piatok).

No ak sa neviete dočkať jari, užite si toto mestečko v marci v rovnakom termíne za 41 € (osoba). Ostatné termíny nájdete aj na stránke Ryanair.

V prípade, že vám nevyhovuje talianska Európa, prečítajte si môj blog o Dubaji a nechajte sa zlákať ponukou z Bratislavy za 347 € (spiatočná letenka).