RÍM má nový zákaz – jeho porušenie vás môže vyjsť až 240 €!

Od roku 2016 vládne Rímu jeho nová starostka Virginia Raggi. Nekompromisná právnička a politička zaviedla v meste plnom turistov nové pravidlá, ktoré sa nie každému páčia. 

Ako informovali talianske média (RomaToday a The Local), v Ríme platí zákaz konzumácie jedál a nápojov v blízkosti historických fontán. Zákazom sa miestne autority snažia zabrániť incidentom, ktoré sú v rozpore s pravidlami mestského dekóra a na zabezpečenie historických, umeleckých a archeologických hodnôt hlavného mesta Talianska, Ríma. 

Tak už žiadne posedávanie pri fontáne so zmrzlinou, pizzou, či inými talianskymi dobrotami. Samozrejme, pre tých menej ohľaduplných turistov (lebo normálnemu človeku by to nenapadlo) platia tiež nové pravidlá:

  • zákaz umývania domácich miláčikov vo fontánach
  • zákaz lezenia po pamiatkach
  • zákaz plávania (asi tam mali tiež britských turistov ako my, na Slovensku …)

Ak sa rozhodnete vhodiť do fontány nejaké drobné, aby sa vám splnilo želanie, to stále môžete. A keď sa do Ríma ešte chcete vrátiť, mincu by ste mali hodiť pravou rukou ponad ľavé rameno chrbtom otočený smerom k fontáne. 

Tieto nové nariadenia sú v platnosti od októbra 2017 a platia konkrétne pre 15 viditeľne označených fontán v meste. Za porušenie vám hrozia sankcie vo výške 40 € až 240 €.