„Podzemné vínne mesto“ je domovom 1,5 miliónov fliaš

Alamy Stock Photo

Vyrazte do najväčšej vínnej pivnice na svete

Nachádza sa 82 metrov pod zemských povrchom v Moldavsku a ukrýva 54 kilometrový labyrint tunelov. Len na základe týchto čísiel vás možno nedostane do kolien. Avšak Milestii Mici je práve to, čo robia tunely a skryté zákutia tým ideálnym miestom pre objavovanie.

V roku 2005 ocenila Guinessova kniha rekordov toto podzemné mesto ako najväčšiu vínnu pivnicu na svete vzhľadom na počet fliaš, ktoré sa tu nachádzajú. Sama skrýva viac ako 1,5 milióna fliaš tohto „svätého nápoja“ (podľa ich slov).

Pivnica bola založená v roku 1968, pričom jej pôvodná architektúra nijak neohurovala. Bola jednoducho vyrezaná do vápenca. Vinárstvo Milestii Mici si svoje vína nielen vyrába, ale aj dováža z celého sveta. Najstaršia zbierka je približne zo 60. rokov minulého storočia. 

Alamy Stock Photo

Priestor pivnice bol špeciálne postavený pre dozrievanie červených vín, preto tvoria až 70 % celej zbierky. Samozrejme, že návštevníci môžu ochutnávať v samostatnej miestnosti, alebo sa vybrať ku tzv. Zlatej zbierke obsahujúcej tie najcennejšie vínne unikáty.

Každá vínna ulička nesie unikátny názov odvodený od vína a je prístupná nielen pešo, ale aj na bicykli a dokonca aj autom. Vstupné spojené s ochutnávkou vás vyjde približne 80 €. 

Alamy Stock Photo

Ideálne miesto na oddych počas vášho výletu autom 🙂 Zo Slovenska je to cca 1 200 km cez Rumunsko. Ak by ste si chceli pozrieť na svojom roadtripe aj túto zaujímavú krajinu, viac informácií sa dočítate v mojom blogu