Jarné ALGHERO a talianska Sardínia

Alghero je jednou z najatraktívnejších destinácií na talianskej Sardínii. Mesto je známe  svojimi plážami s bielym pieskom a dychberúcou atmosférou starého mesta. Ak sa neviete rozhodnúť, kam si ísť oddýchnuť, mám pre vás niekoľko tipov, čo by pri pobyte v Alghere nemalo chýbať.

Prechádzka po starom Alghere

Nájdete tu impozantné pamiatky, ako katedrála zo 16. storočia, Kostol Sant Miguel a veža Porta Terra, odkiaľ sa môžete kochať pohľadom na mesto. Tiež nezabudnite na Il Museo Diocesano d’Arte Sacra alebo Múzeum koralov. S koralmi to tu naozaj vedia. „Boom“ pri love tohto červeného zlata bol v rokoch 1950 – 1970 a funguje to aj škola špecializujúca sa na spracovanie koralov. 

Langusty, langusty, langusty

Tie lokálne skončili dokonca aj na stole britskej kráľovskej rodiny a sú preslávené svojou výnimočnou kvalitou. Ak si myslíte, že langusta je vlastne po slovensky homár, vyvediem vás z omylu. Langusta nemá klepetá a jej fúzy sú podstatne dlhšie ako u homára. Rovnaký je však spôsob prípravy, no cena je neporovnateľná – langusta je podstatne drahšia. 

Capo Caccia a Neptunova jaskyňa

Keď vystúpite na tento vápencový mys, máte pocit akoby ste stáli na skalnej stene, ktorá padá priamo do mora. Do jaskyne sa dalo dostať aj pešo po schodoch, avšak pokiaľ viem, boli uzatvorené z dôvodu poškodenia. A tak máte možnosť využiť plavbu loďou. 

Ryanairom z Bratislavy sa dá teraz letieť priamo do Alghera dva krát do týždňa, v utorok a v sobotu. Spiatočná letenka v apríli vás vyjde 61 €, v máji 70 €. Konkrétne termíny nájdete priamo na stránke Ryanairu.

Ubytovanie je pomerne lacná záležitosť. 4 noci (5 dní) na osobu vyjde okolo 90 € (hotel 3*, kúsok od centra).