ALGHERO, biely piesok a útulné kaviarničky

Výhodou tejto prímorskej destinácie je ľahká dostupnosť – z Bratislavy sem lieta Ryanair a do 2  hodín môžete sedieť v niektorej z kaviarní, či ochutnávať taliansku pizzu. Ak sa poponáhľate, spiatočnú letenku zoženiete za zaujímavú cenu. Alghero je pomerne malé mesto (44 tis. obyvateľov) na talianskom ostrove Sardínia. Zaujímavosťou je, že oficiálnym jazykom je tu aj katalánčina (výnimočné v Taliansku). Väčšími mestami na ostrove sú Cagliari a Sassari.

Ak sa sem vyberiete na jar, počítajte s teplotami okolo 15 °C. Lepšie to býva samozrejme počas leta, kedy tu je okolo 30 °C. Jednoducho ideálny čas na letnú  dovolenku. Samozrejme, oplatí sa vám prenajať si auto a ostrov brázdiť aj niekoľko dní a vychutnávať si jeho rozmanitosť. Ak ste fanúšikmi starých domčekov s ošarpanou fasádou, malých krčiem, dobrého jedla a vína, oplatí sa vám sem zavítať.

Ak som vás správne namotivovala, dlho nerozmýšľajte. Letenky a ubytovanie sú skutočne za „facku“ a tu je pár mojich tipov, kam sa vybrať:

  • STINTINO (50 km od Alghera) – skutočne biele pláže Stredozemného mora, Le Saline alebo La Pelosa

  • GROTTA DI NETTUNO (28 km od Alghera) – alebo aj Neptúnova jaskyňa, ktorú by nemal vynechať žiadny skalný fanúšik geografie (a zdolávania tzv. kozích schodov, až 656!). O to väčšia je radosť, ak sa do jaskyne vôbec dostanete – leží 1 m pod hladinou mora a dá sa sem vojsť, len ak je more pokojné. Dostanete sa sem dokonca aj loďou priamo z Alghera

A ak ešte nepomýšľate na letné kúpanie v mori, vydajte sa so mnou napríklad na Island alebo do Rumunska. To je celkom iný tip divočiny 🙂